Obec Kyjov
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Celoplošné testovanie COVID-19

Celoplošné testovanie COVID-19 2.kolo
Nasledujúci víkend bude prebiehať 2. kolo plošného testovania. Oproti minulému týždňu je zmenený iba čas testovania. V sobotu od 07:30 do 20:00 a v nedeľu od 08:00 do 20.00. Čas pre osoby staršie ako 65 rokov ostáva od 13:00 do 13:30. Testovanie podľa poradia súp. čísel sa nám minulý týždeň osvedčilo, takže odporúčaním aj pre tento víkend je dodržiavať orientačnú organizáciu podľa ktorej sme sa riadili minulý týždeň.
Opäť chýbajú presné usmernenia. Vychádzame iba z toho čo vidíme v médiách atď., a tak to potom vyzerá, keď dostávam otázky od občanov. U zodpovedných sa odpovede rozchádzajú a ja neviem, podľa čoho majú občania/my postupovať. Dúfam, že počas dňa sa pokyny upresnia, aby sa nešírili mylné informácie.

Na základe rozhodnutia ústredného krízového štábu slovenskej republiky sa bude konať v sobotu 31.10.2020 a v nedeľu 1.11.2020 v čase od 07:00 do 22:00  celoplošné testovanie v súvislosti s   ochorením COVID -19 v rámci operácie spoločná zodpovednosť, ktorého sa podľa odporúčaní majú zúčastniť občania vo veku od 10 do 65 rokov. Pre osoby staršie ako 65 rokov, ktoré majú záujem o testovanie bude aj v sobotu aj v nedeľu vyhradený čas a to od 13:00 do 13:30.

Testovanie v našej obci bude realizované v priestoroch požiarnej zbrojnice.

Do schránok Vám budú doručované orientačné organizácie testovania na základe poradia súpisných čísel domov. Čas a poradie je len odporúčaním pre plynulý priebeh testovania. Každá osoba ktorá príde na testovanie je povinná doniesť si so sebou občiansky preukaz, osoby mladšie ako 15 rokov preukaz poistenca. Upozorňujeme, že vstup na odberové miesto bude možný iba s rúškom alebo akoukoľvek ochranou úst a nosa. Žiadame občanov aby v okolí testovacieho miesta dodržiavali pri čakaní odstupy a rešpektovali pokyny polície, príslušníkov ozbrojených síl a koordinačných dobrovoľníkov.

Občania nad 65 rokov, ktorí testovanie neabsolvujú  môžu po dobu desiatich dní vychádzať iba v nevyhnutnom rozsahu za účelom obstarania nákupu potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, drogérie, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá do najbližšej maloobchodnej predajne od miesta bydliska a cestu späť.

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.